Staroveký liek = čierna rasca - Blog-články anjelskej pomoci - Anjelská pomoc

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Staroveký liek = čierna rasca

Publikoval v Zdravie-info ·
Tento staroveký liek lieči všetky choroby: HIV, rakovinu, cukrovku a iné

Tieto skromné, no neskutočne silné semienka zneškodňujú super-baktérie odolné voči antibiotikám, liečia chemickými zbraňami otrávene telo či stimulujú obnovu umierajúcich beta buniek v pankrease pri cukrovke.

Napriek tomu len veľmi málo ľudí vie, že existujú.
Semienka jednoročnej rastlinky nigella sativa (slovenky: černuška siata alebo rasca čierna, česky: černucha setá alebo černý kmín) sú cenené kvôli svojim liečiacim vlastnostiam už odnepamäti.

Sú známe aj pod inými názvami, ako napríklad rímsky koriander, čierny sezam, čierna rasca alebo cibuľové semiačka.

Prvé zmienky o ich kultivácii prichádzajú zo starého Egypta. Olej z čiernych semienok sa dokonca našiel aj v hrobke faraóna Tutanchamóna pred 3300 rokmi.

V arabskej kultúre je čierna rasca označovaná za požehnané semená. Traduje sa tiež, že islamský prorok Mohamed o nich raz povedal, že sú „liekom na všetko okrem smrti“.

Mnohé z liečebných účinkov čiernych semienok boli dôsledne potvrdené aj v súčasnej biomedicínskej literatúre. Od roku 1964 bolo publikovaných 458 panelovo overených štúdii, ktoré sa o nich zmieňujú.
Mohlo by vás tiež zaujímať: Tieto malé jadierka zďaleka prekonávajú pri rakovine každú chemoterapiu

Existuje vyše 40 rôznych zdravotných problémov, na ktoré má táto bylinka prospešný účinok, vrátane nasledovných 19 špecifických farmakologických vplyvov:
analgetické (bolesti tlmiace)
antibakteriálne
protizápalové
proti vredom
proti cholinergné (tlmiace nervové vzruchy)
antifungálne
proti vysokému krvnému tlaku
antioxidačné
antispazmodoidné
antivirálne
spriechodnenie priedušiek
inhibítor glukoneogenézy (antidiabetické)
hepatoprotektívne (chrániace pečeň)
na nízky krvný tlak
senzitívnosť na inzulín
vyvolávanie tvorby interferónu
leukotrínový antagonist (pri alergiách)
ochrana obličiek
inhibítor nádorového nekrózneho faktoru alfa

Uvedených 19 farmakologických účinkov je len podmnožina širšieho okruhu ich prospešných vlastností.

Len 2 gramy čiernych semienok denne malo u ľudí za následok zníženú úroveň glukózy, zníženú inzulínovú rezistenciu, zvýšenú činnosť beta buniek v pankrease a znížený glykovaný hemoglobín (HbA1c).

Nasledujú príklady ďalších účinkov užívania čiernych semienok.

Helikobakter Pylori

Čierne semienka majú klinicky prospešnú aktivitu v porovnaní so štandardnou terapiou troma antibiotikami.

Epilepsia

Čierne semienka sú tradične známe svojimi protikŕčovými vlastnosťami.

Štúdia z roku 2007 s epileptickými deťmi, ktorých stav nereagoval na konvenčné lieky, ukázala, že vodný extrakt týchto semienok výrazne u nich znížil výskyt záchvatov.

Vysoký krvný tlak

Denné užívanie 100 až 200 mg extraktu z čiernych semienok počas 2 mesiacov malo pozitívny vplyv na zníženie krvného tlaku u pacientov s miernou hypertenziou.

Akútna tonzilofaryngitída

Je charakteristická zápalom mandlí a hrdla. Najčastejšie je zapríčinená vírusmi.

Kapsule s čiernymi semienkami sa ukázali ako účinný prostriedok na zmiernenie bolesti hrdla a následnej potreby užívania liekov proti bolesti.


Otrava chemickými zbraňami

Randomizovaná, placebom kontrolovaná štúdia na pacientoch postihnutých zásahom chemických zbraní zistila, že prevarené vodné extrakty z čiernych semienok zredukovali respiračné symptómy, pískanie v hrudi, zlepšili hodnoty testov pľúcnych funkcií a tiež obmedzili potrebu a množstvo podávaných liekov.

Rakovina hrubého čreva

Štúdie buniek odhalili, že extrakt čiernych semienok bol efektívnejší v porovnaní s chemoterapeutikom 5-Fuóruracilom pri potláčaní rastu rakoviny hrubého čreva.

Ich bezpečnosť bola samozrejme neporovnateľne lepšia.

Štúdia na zvieratách zasa ukázala, že olej čiernych semienok má významné potláčajúce účinky na rakovinu hrubého čreva u myší bez pozorovaných vedľajších účinkov.

MRSA (superbaktérie odolné na antibiotiká)

Čierne semienka majú antibakteriálnu aktivitu na klinicky izolované časti baktérií rezistentných voči antibiotiku meticilín.

Opiátová závislosť a abstinenčné príznaky

Štúdia na 35 ľuďoch závislých na opiátoch ukázala, že čierne semienka sú efektívnou terapiou pri dlhodobej liečbe tejto závislosti.

Keď sa hovorí o prírodných látkach ako čierne semienka, na um prichádzajú zmienky o „semienkach prenášajúcich hory“. Ak sa nad tým zamyslíme, neznamenajú semienka vlastne nádej na pokračovanie života tých druhov, ktoré ich splodili?

Semená sú vlastne také kondenzované miniatúrne holografické fragmenty života samotného. Predstavujú znak formujúceho sa budúceho organizmu a vyjadrujú emblém nesmrteľnosti života ako takého.

Ak pochopíme skutočnú podstatu semien a koľko života sa v nich nachádza (minulého, súčasného a budúceho) potom sa nebude zdať divné to, ako dokážu pokoriť baktérie rezistentné na antibiotiká, vyliečiť telo od chemických jedov či stimulovať regeneráciu umierajúcich beta buniek produkujúcich inzulín v pankrease.

Kde sa dá kúpiť?

Na Slovensku sa čierne semienka (černuška siata, čierna rasca) dajú zohnať často len ako osivo v semenárskych obchodoch na kusy, čo je pre ich použitie ako potraviny nepraktické.

Dajú sa tiež kúpiť v forme oleja (na Slovensku TU, v Česku TU).

Ako ju správne užívať?

Olej z čiernej rasce sa užíva 1 čajová lyžička rozriedená vo vode alebo džúse, 1 až 2 krát denne, vždy na prázdny žalúdok, aspoň 30 minút až 1 hodinu pred jedlom.

Semienka čiernej rasce sa užívajú 1 až 2 čajové lyžičky, 1 až 2 krát denne. Semienka by sa mali pred použitím zahriať – napríklad v bežnom hrnci, za stáleho miešania až kým mierne nepuknú.

Následne by sa mali nechať vychladnúť a potom pomlieť v mlynčeku na mak alebo kávu.

Upozornenie: Čiernu rascu by nemali užívať tehotné ženy.

prevzaté:http://www.badatel.net/cierne-semienka-liek-na-vsetko-okrem-smrti/
    
   
  
 
 
Žiadne komentáre


Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky