Skutočný zmysel nášho života, podľa znamenia zverokruhu - Blog-články anjelskej pomoci - Anjelská pomoc

Prejsť na obsah

Skutočný zmysel nášho života, podľa znamenia zverokruhu

Anjelská pomoc
Publikoval v O Hviezdach a Lune ·
Každé jedno znamenie vo zverokruhu je uspôsobené na naplnenie určitého životného účelu. A hoci sa konkrétny zmysel života od človeka k človeku bude určite líšiť, u ľudí narodených v tom istom znamení nájdeme niektoré zhodné charakteristiky, ktoré majú základ práve v ich znamení.

Na základe týchto charakteristík je potom aj pravdepodobnejšie, že ľudia narodení v tom istom znamení budú mať aj podobný pohľad na zmysel svojho života.

Ste teda pripravení zistiť, čo je zmyslom Vášho života? Urobili sme pre vás malý výskum. Podrobne sme preskúmali každé jedno znamenie vo zverokruhu, a ak vás zaujíma, čo sme zistili, čítajte ďalej.

BARAN (21. Marec – 19. Apríl)

Ľudia narodení v znamení Barana si berú za vzor niekoho, kto je na tom lepšie než oni sami, a potom sa vždy usilujú svojich vzorov dokonca aj predbehnúť.

Baran je súťaživé a ctižiadostivé znamenie sršiace nadšením. Ľudia narodení v tomto znamení chcú pre svet vytvoriť tie najlepšie a najpokrokovejšie veci, či lámať svetové rekordy.

Baran sa desí predstave, že by upadol do zabudnutia, alebo že by si u nikoho nezískal rešpekt a úctu.

Zmyslom života ľudí narodených v znamení Barana je prinášať svetu pokrok, či už je to v oblasti technológie, umenia, vedy atď.

Nech sa už jedná o čokoľvek, veľmi rýchlo zistíme, že sú to práve ľudia narodení v znamení Barana, ktorí sú vo svojej oblasti novátormi. Aj ďalší prevratný objav bude určite pochádzať z ich dielne.

BÝK (20. Apríl – 20. Máj)

Býk je zemským znamením, čo znamená, že ľudia narodení v tomto znamení sa usilujú o dosiahnutie stability. Zmyslom života pre Býkov je preto nadväzovanie a udržiavanie spoľahlivých medziľudských vzťahov.

Pre Býka je príznačné, že chce byť niekým, komu možno vždy dôverovať a že tu pre nás bude vždy, keď ho budeme potrebovať.

Býci sa chcú postarať o to, aby nikto netrpel nedostatkom, pretože sa cítia isto a pokojne len vtedy, keď vedia, že nikomu nič nechýba. Býci si chcú byť istí, že nikto nie je sám a že každý má niekoho, komu na ňom záleží.

Osoby narodené v znamení Býka chcú byť vo svojich vzťahoch tou nosnou konštrukciou, vďaka ktorej sa vzťah nerozpadne a pretrvá. Platí to rovnako pre romantické, ako aj priateľské vzťahy.

BLÍŽENCI (21. Máj – 20. Jún)

Blíženci sú tí najspoločenskejší ľudia, akých len môžeme stretnúť. Zmyslom ich života je spájať ľudí dokopy.

Možno si to ani neuvedomujú, ale ich ochota prehodiť zopár slov napríklad s cudzincom vo vlaku alebo pozvať nesmelého nového kolegu na pohárik na konci namáhavého týždňa môže ľuďom naozaj významne zmeniť život, samozrejme k lepšiemu.

Blížencom sa darí zbližovať aj takých ľudí, ktorí by za normálnych okolností spolu možno ani nezačali komunikovať.

Blíženci sa tiež často postarajú o to, aby sme sa spoznali s našou osudovou láskou, či aby sme si našli nových priateľov, ak sme sa práve prisťahovali do nového mesta.

V spájaní ľudí sú Blíženci skrátka skvelí.

RAK (21. Jún – 22. Júl)

Raci sa narodili na to, aby celému svetu ukázali, ako má vyzerať skutočná láska. Rak je vodným znamením, čo značí, že Raci si veľmi jasne uvedomujú svoje vlastné emócie a rovnako aj emócie druhých.

Rozpoznať a vycítiť emócie dokonca aj druhých ľudí je veľkým darom, a preto je zmyslom života Raka tento dar aj naplno použiť.

Je potrebné však dodať, že Rak využíva svoju schopnosť len na dobré a ušľachtilé účely. Raci majú vždy úprimnú radosť, keď môžu použiť svoju emocionálnu inteligenciu na pomoc ostatným.

Práve ľudia narodení v znamení Raka tu budú pre nás vždy, keď sa budeme potrebovať niekomu vyplakať na ramene. A keď ho budeme potrebovať v ťažkých chvíľach, Rak je ochotný všetko nechať tak a utekať nám na pomoc.

Zmyslom života pre Raka je pripomínať nám, že všetci máme aj citlivejšiu a jemnejšiu stránku našej osobnosti, na ktorú by sme nemali zabúdať.

LEV (23. Júl – 22. August)

Kto vládne svetu? No predsa Levy. Levy vládnu svetu. Niektorí si azda poviete, že v skutočnosti je to Beyoncé so svojou piesňou „Rule the World“ („Vládnuť svetu“), kto vládne svetu.

No hneď po nej sú to práve ľudia narodení v znamení Leva, ktorí vo veľkej miere rozhodujú o chode spoločnosti.

Levy túžia po sláve a obdive, a preto nie je žiadnym prekvapením, že zmyslom ich života je dosiahnuť vo svojej brandži mimoriadny úspech.

Či už sa Lev pričiní o to, aby sa jeho meno stalo známym, alebo to dokonca dotiahne tak ďaleko, že zažiari na pódiu v svetle reflektorov, je isté, že na Levov sa bude spomínať ešte veľmi dlho po tom, čo už nebudú medzi nami.

A šťastný je ten Lev, ktorému sa to podarí, ešte kým je medzi nami!

PANNA (23. August – 22. September)

Ľudia narodení v znamení Panny sú veľmi analytickí, spoľahliví a vždy si chcú byť istí, že sa, takpovediac, svet nikdy neprestane točiť.

Toto zemské znamenie sa cíti byť vo svojej koži len vtedy, keď vie, že všetko beží tak ako má. Vždy chce byť nablízku a podať pomocnú ruku v prípade, že niečo nie je celkom v poriadku.

Keď sa každému darí, Panny majú z toho úprimnú radosť a sú šťastné len vtedy, keď medzi ľuďmi vládne mier.

Ľudia narodení v tomto znamení neustále pracujú na tom, aby súčasný stav bol ešte o niečo lepší. A obyčajne sa im to aj darí, pretože práve toto je zmyslom ich života.

Preto neustávajte vo svojej práci, Panny! Svet vás potrebuje!

VÁHY (23. September – 22. Október)

Všetky vzdušné znamenia, medzi ktoré patria aj Váhy, si nadovšetko cenia dobrú komunikáciu a aj preto si vždy chcú vypočuť príbeh oboch strán.

Zmyslom života pre Váhy je teda dobrá komunikácia a schopnosť vypočuť si obe strany. Zároveň sú to schopnosti, ktoré tento svet bude potrebovať stále viac a viac.

Ľudia v znamení Váh prišli na svet preto, aby sa v ňom postarali o rovnováhu. V podstate by sme mohli povedať, že Váhy sú neoficiálnymi sudcami sveta – vypočujú si všetky prípady a problémy, a usilujú sa nájsť spravodlivý spôsob ako ich rozriešiť.

Váhy majú mimoriadnu schopnosť nepodliehať predsudkom a to im umožňuje presadzovať tie najpraktickejšie a najrozumnejšie riešenia.

Ľudia narodení v znamení Váh takto prispievajú k tomu, aby sa svet stával lepším miestom.

ŠKORPIÓN (23. Október – 21. November)

Škorpióni sú názornou ukážkou toho, čo to znamená mať pre niečo vášeň. Keď sa raz osoba narodená v znamení Škorpióna do niečoho pustí, vykonáva to s veľkou dávkou vášne, čo sa potom aj prejaví na mimoriadnych dosiahnutých výsledkoch v tej-ktorej činnosti.

Z toho tiež vyplýva, že nikdy neuvidíme Škorpióna venovať sa činnosti, do ktorej sa z nejakého dôvodu nie je ochotný vložiť na sto percent.

Škorpióni ku všetkému pristupujú podľa kréda „všetko alebo nič“, a ak sa s nimi niekedy stretneme, hneď si uvedomíme, že čokoľvek, čo Škorpión robí, robí vždy naplno.

Väčšina ľudí prechádza životom len tak na „polovičný plyn“ a robí len to, čo vidí u ostatných.

No Škorpióni sú tu práve na to, aby nám ukázali, o koľko môže byť náš život iný a lepší, ak doňho primiešame aj trochu vášne.

STRELEC (22. November – 21. December)

Osoby narodené v znamení Strelca mávajú slobodného ducha a zvedavú povahu. Zmyslom ich života je objavovať. Strelci sa často v dejinách preslávili ako priekopníci v najrôznejších oblastiach.

Strelci neradi opakujú staré a overené spôsoby, čo je aj dôvodom, prečo často idú na nepoznané miesta a skúšajú nové veci.

Strelci milujú cestovanie a doslova sa vyžívajú v hľadaní nových spôsobov, ktorými možno niečo zrealizovať.

Nedokážu odolať pokušeniu a zaujímajú sa o cudzie kultúry, objavujú nové technológie a pod. Zmyslom života Strelcov je teda objavovať to „nové“ vo všetkom a všade.

KOZOROŽEC (22. December – 19. Január)

Všetci sme už počuli príslovie „krv nie je voda“. Toto príslovie presne vystihuje význam rodiny pre Kozorožcov, pretože pre svoju skutočnú, pokrvnú rodinu sú Kozorožci schopní obetovať naozaj všetko.

Okrem toho však nezabúdajú ani na svojich priateľov a pristupujú k nim s rovnakým rešpektom a obetavosťou ako k svojim pokrvným príbuzným.

Pre Kozorožcov sú ich priatelia rovnako dôležití a blízki ako ich priami rodinní príslušníci.

Kozorožci pripisujú priateľstvu veľmi veľký význam a chcú, aby svet videl, že priatelia sú rovnako dôležití ako rodina.

VODNÁR (20. Január – 18. Február)

Poslaním Vodnárov je, aby nám pripomínali to ľudské, čo sa ukrýva v každom z nás. Dobročinnosť a láska k ľudstvu sú veľmi vznešenými hodnotami, ktoré už samé osebe dávajú životu hlboký zmysel, nemyslíte?

No najviac to platí práve pre Vodnárov, pretože k humanitárnej činnosti vo všeobecnosti pociťujú osobné zanietenie.

Vodnári majú silno vyvinuté pochopenie pre ľudskú nedokonalosť a jasne si uvedomujú, že všetci bez výnimky robíme aj chyby. Tento fakt prijímajú bez výhrad.

A potom neváhajú už ani chvíľku a zapájajú sa do dobročinných akcií, či dokonca priamo stoja za vznikom dobročinných organizácií, čím sa snažia pomôcť a zmierniť vzniknuté škody a utrpenie.

Vodnári chcú, aby všetci na tejto planéte milovali jeden druhého ako seba samého a aby sme sa jeden o druhého starali ako o vlastné dieťa.

Vodnári svojím ušľachtilým konaním prispievajú k znižovaniu miery násilia a nenávisti vo svete.

RYBY (19. Február – 20. Marec)

Ryby sú znamením, ktoré pravdepodobne najlepšie rozumie svojim emóciám a aj žije v súlade s nimi. Ryby sú vodným znamením, čo okrem iného tiež znamená, že majú veľmi blízky vzťah k umeniu ako k spôsobu sebavyjadrenia.

Aj preto Ryby vo svojom živote kladú veľmi veľký dôraz na tvorivosť.

Ryby intuitívne vedia, že sebavyjadrenie je pre duševné zdravie veľmi dôležité a že umenie je jedným z najdostupnejších spôsobov, ako možno sebavyjadrenie uskutočniť.

Ľudia narodení v znamení Rýb silno inklinujú a aj sa často presadia v hudbe, vo výtvarnom umení, v literatúre a v iných druhoch tvorivej činnosti, ktoré ľudstvu slúžia na komunikovanie svojich emócií a myšlienok.

Ryby každému ponúkajú možnosť s nimi spolupracovať a podieľať sa tak na tvorivej činnosti. Keď sa im podarí nájsť nového parťáka či kolegu, majú z toho veľkú radosť a prajú si, aby spolupráca prebiehala v pohodovej, priateľskej atmosfére.

Zmyslom života Rýb je teda ukázať, že sebavyjadrenie prostredníctvom umenia a tvorivej činnosti vo všeobecnosti má pre našu dušu a duševné zdravie nezanedbateľný význam.


 

 
Spracovala: Silavedomia.sk
Žiadne komentáre


Návrat na obsah