Telové a ušné sviečky - Anjelská pomoc

rady, odkazy a pomoc aj pre teba
Prejsť na obsah

Telové a ušné sviečky

Info.

Ušné a  telové sviečky

Ušné a telové sviečky vyrobené ručne na objednávku pre "anjelskú- pomoc"

Prastaré  liečebné metódy i v súčasnej dobe spoľahlivo fungujú ...zažila som to kedysi dávno na vlastnej koži, keď prišiel môj brat ku nám na návštevu a sťažoval sa, že ho bolí ucho, že má takzvaný  "prievan" v uchu. Hľadal staré noviny s tým, aby ich zvinul do  lievika, pričom tenší koniec si zasunul do boľavého ucha a na širšom konci  som ich mala zapáliť, čo ja som veľmi razantne odmietla, nakoľko som sa nechcela podieľať  na jeho skaze...  Nakoniec si širší koniec zapálil sám a po chvíli horenia vznikol v uchu "komínový efekt" , ozvalo sa huuuu a bolo dokonané....bratovi sa ihneď uľavilo a ja som zostala vyjavená na neho čumieť, že čo sa to vlastne dialo....

            


V tejto rubrike vám prinášam u mňa - cez mojich klientov osvedčené ušné a telové sviečky, ktoré sa mi v praxi osvedčili ako kvalitné a spoľahlivé. Predstavujú prastarú metódu na čisto prírodnej báze.


UŠNÉ SVIEČKY  sa i dnes vyrábajú ručne zo zmesí včelieho vosku, medu a osvedčených liečivých esencii , ako:  šalvia, harmanček, škorica, rozmarín, levandula, konope nechtík ale i bez vône a taktiež iných bylín vo forme éterických olejov. Ušné sviečky = prírodný relaxačný prostriedok využívajúci učinky bylín a tepla z horiacej sviečky k zlepšeniu prekrvenia ucha, sa môže použiť pri poruchách spánku a k celkovej relaxácii organizmu. Ušné sviečky používajú napr.: pri bolestiach v ušiach, dlhotrvajúcich bolestiach hlavy, pocite tlaku v ušiach a hlave, migréne, predráženosti a stresových symptómoch, ako dôsledok vegetatívnych porúch, pri nedostatočnom prekrvení ucha, ako energetické posilnenie pri nedoslýchavosti, lokálná a reflexná aktivácia látkového a lymfatického obehu, stimulácia energetického toku, celkové posilnenie imunitného systému organizmu a taktiež pri tinituse (pískaniu v uchu)
Ušná sviečka je vyrobená z prírodnej tkaniny , včelieho vosku a rastlinných silíc, ktoré majú v kombináciách ukľudňujúce účinky. V spodnej časti sviečky sa usadzujú nežiádúce sekréty z ucha.

Pôsobenie: Dym horiacej sviečky nasýtený silicami klesá do vnútra ucha, kde pôsobi. Vyrovnáva tlaky v ušných dutinách, zmierňuje napätie v uchu, hlave, uvoľňuje usadeniny a stimuluje prirodzenú tvorbu ušného mazu. Pri aplikácii sa klient cíti príjemne, vníma teplo a jemný praskot v uchu, po odstránení sviečky a nečistôt lepšie počuje.

Použitie: Zapálená sviečka se vkladá zvisle nehoriacim koncom do ucha na boku ležiaceho klienta a stále sa pridržuje kolmo na zvukovod, pevne zasadená v uchu, aby dym neunikal po okrajoch. Po zhorení asi 3/4 sviečky k značke sa sviečka z ucha vyberie a zahasí v pripravenej nádobe s vodou. Zbytky ušného maziva, ktoré sa neusadili vo fólii, sa odstránia zo zvukovodu drevenou, kovovou, alebo umelohmotnou tyčinkou (špachtličkou).
Ošetrujú sa vždy obe uši. Po skončení aplikácie klient eště niekoľko minút leží v kľude. Sviečku je možné aplikovať detom od 6 rokov.Pozor: Dodržujte bezpečnostné predpisy pri manipulácii s otvoreným ohňom za prítomnosti druhej osoby.

Dávkovanie: Aplikuje sa až 3 x týždenne do pravého a lavého ucha po dobu 3 -5 tich týždňov


Poznámka: Sviečky nepoužívame pri čerstvej perforácií bubienku, alebo pri prípadnej alergii na obsiahnuté prírodné látky. Taktiež, ak má pacient nepríjemný pocit z použitia cudzieho predmetu v uchu sa umiestní na iné vhodné miesto.


TELOVÉ SVIEČKY:

Širší okraj sviečky zapálime a priložíme na boľavé miesto, do priehlbiny pupku alebo na akupunktúrny bod tela. Včelí vosk zabezpečuje pomalé horenie. Vákuum ( komínový efekt) - vytvorený horením sviečky – uvoľňuje staré usadeniny. Tieto sa cez rozšírené krvné a lymfatické cievky ľahko odplavujú z liečeného miesta. Odplavením usadenín sa zápal – a tým sprevádzaná bolesť - postupne znižuje, následkom čoho sa liečené miesto začína regenerovať. Hlavný liečivý účinok telovej sviečky predstavuje jemné vákuum, ktorého účinok je možné zvyšovať prídavkom silíc.

Druhy, ktoré sú bežne na trhu:
* citrónová silica - tráviace ťažkosti, protikŕčové účinky
* čajovníková silica – prírodné antibiotikum, mykózy, candidózy
* eukalyptová silica – zápalové ochorenia dýchacích ciest, nádcha, kašeľ, astma
* levanduľová silica – migrény, reumatizmus
* šalvia silica – menštruačné problémy
* rozmarínová silica - reumatizmus, svalové bolesti
* bez silíc – všeobecne a pre alergikov na silíc
Druhy vôni, (u telových i ušných sviečok), ktoré si môžete objednať u mňa
* aloe-vera
* canabis
* levandula
* nechtík
* kamilka
* a iné vône podľa požiadavky -  na objednávku

Návod na použitie:
1. Ľahnite si.
2. Na pupok alebo na ošetrené miesto priložíme sviečku, ktorá je v spodnej časti opatrená gázovým filtrom, ktorý bude zachytávať popolček i hrudky
3. Aplikujúca osoba zapáli sviečku na širšom  konci, užší koniec sviečky sa vloží do pupka , alebo na ošetrované miesto, celý čas drží telovú sviečku vo zvislej polohe, pinzetou odštipne obhorené časti sviečky
4. V priebehu asi 6-8 minút zhorí 2/3 sviečky.
5. Zostatok uhasíme v pripravenej nádobke s vodou.

Táto metóda nespôsobuje žiadnu bolesť, ani pocit nepríjemného tepla.


Použitie telovej sviečky v konkrétnych prípadoch, napríklad:

* zápaly a reumatické bolesti končatín: sviečka (rozmarínová) sa prikladá na problematické miesto
* bolesti drieku: sviečka (levanduľová) sa prikladá na okolie 2. - 5. sakrálneho stavca
* tráviace ťažkosti: sviečka (citrónová) sa prikladá priamo na pupok
* dýchacie problémy sviečka (eukalyptová) sa prikladá na hrudnú kosť

 

Upozornenie:
Neodporúčam používať: po pooperačných stavoch, pri krvácaní, tehotenstve a alergií na obsiahnuté látky, pri vysokej horúčke. Preventívne sa používa 1-2 ks / 3 x týždenne. Terapeutické používanie: 5-7 dní za sebou a po 2-3 dňovej prestávke liečebný proces sa môže opakovať.

Návrat na obsah